اپ iCloud Passwords Windows بالاخره عرصه شد

11 شهريور 1400
اپ iCloud Passwords Windows

اپل به آرامی در حال بسط دسترسی‌پذیری اپ‌ها و قابلیتهای انحصاریش بوده است، و تازه‌ترین قابلیتی که فراهم آورده یک ورژن پایدارتر و قابل اتکاتر از iCloud Passwords است که نهایتا برای کاربران Mac و iOS  امکان مدیریت کی‌چین‌ها حتی بر روی ویندوز را فراهم می‌آورد.

 اپ iCloud Passwords Windows بالاخره عرصه شد

 

 

شرکت اپل سال‌هاست که پلتفرم‌های رقیب را از خود رانده و کاربرانش را به چارچوب خودش محدود کرده است. با این حال، اکنون زمانه تغییر کرده و برای اپل چاره‌ای جز پشتیبانی از مشتریان خودش که گاهی ناچار به استفاده روزمره از دستگاه‌های ویندوزی یا اندرویدی خود هستند باقی نمانده است.
این شرکت به آرامی در حال بسط دسترسی‌پذیری اپ‌ها و قابلیت‌های انحصاریش بوده است، و تازه‌ترین قابلیتی که فراهم آورده یک ورژن پایدارتر و قابل اتکاتر از iCloud Passwords است که نهایتا برای کاربران Mac و iOS  امکان مدیریت کی‌چین‌ها حتی بر روی ویندوز را فراهم می‌آورد.

 به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از اسلش‌گیر، این قابلیت جدید کاملا با افزونه کروم iCloud Passwords که عرضه شده و سپس حذف شد و سپس مجددا امسال عرضه گردید متفاوت است. آن ابزار کاربرد بسیار ویژه‌ای داشت که امکان دسترسی به پسوردهای ذخیره شده بر روی حساب iCloud از مرورگر وب فراهم بیاید. آن ابزار بر اپ iCloud for Windows متکی بود، ولی عملا کار دیگری انجام نمی‌داد.

iCloud for Windows ورژن ۱۲.۵ اکنون تجربه‌ای کامل‌تر در زمینه مدیریت پسوردهایش ارائه می‌کند. این ابزار با یک اپ iCloud Passwords جداگانه همراه است که می‌تواند مانند هر اپ ویندوزی معمول دسترسی را ایجاد کند و از منوی استارت راه‌اندازی می‌شود.
این قابلیت‌ها در مقایسه با ابزارهای اختصاصی مدیریت‌کننده پسورد بسیار مبتدی هستند، ولی با این وجود این خیلی بهتر از آن است که برای «پسوردهای آیکلاود» هیچ چیز وجود نداشته باشد.

با iCloud Passwords، شما می‌توانید اعتبارنامه‌ها را در کی‌چین آیکلاود خودتان جست‌وجو کنید، ببینید، بیفزایید، حذف نموده و آپدیت کنید. این iCloud for Windows  به‌روزرسانی‌شده همچنین یک افزونه سازگار با مرورگر Microsoft Edge را می‌افزاید.
البته افزونه کروم همچنان وجود خواهد داشت.

البته همگام‌سازی پسوردها بین مک و پسورد به صورت جادویی رخ نخواهد داد، و لازم خواهد بود تا اول آن را تنظیمات آیکلاود آماده‌سازی کنید. همچنین لازم است که یک اکانت اپل که اول احرازهویت دومرحله‌ای در آن فعالسازی شده باشد، حداقل ورژن ۱۸۳۶۲.۱۴۵ ویندوز ۱۰ و macOS 11 یا بالاتر داشته باشید.

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.