رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر؛ اطلاعات آماری، زبان مشترک ما با وزارتخانه، سایر سازمان‌ها و مردم است

1 آبان 1400

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: اطلاعات آماری، زبان مشترک ما با وزارتخانه، سایر سازمان‌ها و مردم است.

دکتر سعید کشمیری در نشستی با پرسنل اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تبریک روز آمار و برنامه‌ریزی اظهار کرد: دقت، صحت و سرعت گردآوری آمار و اطلاعات و تحلیل آن به مفاهیم علمی و ساده نقش مهمی در اعتمادسازی مردم نسبت به سازمان دارد.
وی تصریح کرد: نقش افرادی که در بخش آمار و فن‌آوری اطلاعات کار می‌کنند بسیار مهم و حیاتی بوده که شامل هشدارهای لازم و راستی آزمایی است که اگر قدرت موتور جستجو لازم نداشته باشیم باعث ضرر هنگفت و اساسی به سازمان می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: در بیمارستان‌های استان با استفاده از برنامه HIS می‌توان تمام اطلاعات آماری بیمارستان را به دست آورده و آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنیم.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به اعتمادسازی خوبی که در دانشگاه به وجود آمده سازمان برنامه بودجه، ثبت‌احوال و فرمانداری‌ها به آمارهای دانشگاه استناد کرده و اطلاعاتی قابل‌پذیرش وجود دارد.
وی افزود: فعالیت در زمینه آمار کار مهم و حساس و دارای مسئولیت بسیاری است که این موضوع برای سازمان، مدیریت و همچنین برای فرد کارمند ابزار بسیار مهمی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار کرد: در معاونت بهداشت و درمان با برنامه سیب اطلاعات آماری افراد موجود بوده که در تصمیم‌گیری مسائل مهم و زیرساختی و زیر بنایی دانشگاه حائز اهمیت است که این کار از تلاش‌های ارزشمند همکارانمان در بخش آمار و برنامه‌ریزی بوده است.
در این نشست پرسنل اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گزارشی از فعالیت‌های این اداره ارائه دادند.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.