بزرگداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی اول آبانماه 1398 با حضور رئیس محترم دانشگاه

1 آبان 1398

 قائم‌مقام رییس دانشگاه در برنامه‌ریزی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: آمار و برنامه‌ریزی اساسی‌ترین موضوع در مدیریت یک سیستم است.
دکتر حسین دارابی در حاشیه نشست روز ملی آمار و برنامه‌ریزی گفت: آمار و برنامه‌ریزی چراغ هدایتی برای راهنمایی و ایجاد بستری مناسب برای پر کردن خلأهای موجود در امر مدیریت است.
وی با اشاره به تلاش ویژه تمامی کارشناسان و مدیران آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پیدا کردن زوایای پنهان در برنامه‌ریزی سازمانی وظیفه‌ای بنیادین است که بر عهده سیستم آماری و اطلاع‌رسانی قرار دارد.
دکتر دارابی با اشاره به گمنام بودم کار کارشناسان آماری در سازمان‌ها عنوان داشت: همواره از اهمیت آمار صحبت می‌شود، اما کمتر از نقش اساسی و قدرت این اهرم استفاده می‌شود.
تدوین سالنامه آماری دانشگاه کاری بسیار تخصصی و دشوار است
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: تهیه و تدوین سالنامه آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کاری بسیار تخصصی و دشوار است که در چند سال اخیر با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.
دکتر دارابی گفت: اطلاعات آماری جمع‌آوری‌شده در سالنامه آماری دانشگاه در تدوین نقشه راه و برنامه‌ریزی‌های دانشگاه در تمامی زمینه‌ها به‌عنوان زیربنای اصلی دیده می‌شود.
وی تصریح کرد: موفقیت مدیران بالادستی درگرو ارتباط آنان با مجموعه آماری خود و استفاده بهینه از اطلاعات آماری در سازمان است.
دکتر دارابی با ذکر مثال‌هایی از استفاده تخصصی سالنامه در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: کوتاه شدن راه‌های تصمیم‌گیری و ارائه پیشنهادهای کاربردی ازجمله مصادیق استفاده از سالنامه آماری دانشگاه است.
 دارابی عنوان داشت: ترجمان اطلاعات و آمارهای موجود برای استفاده صحیح مدیران به‌عنوان برجسته‌ترین هنر کارکنان و کارشناسان مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات دانشگاه شناخته می‌شود.
در ابتدای این نشست نیز رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز تقدیر و تشکر از زحمات کارشناسان و رابطین آماری دانشگاه خواستار ارائه اطلاعات آماری دانشگاه در قالب‌های نوین با استفاده از فناوری شد.
دکتر سعید کشمیری گفت: مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعت در حوزه اداره آمار دانشگاه با استفاده از کارشناسان و کارنامه درخشانی داشته است.
کشمیری با اشاره به همت رابطین آماری و نقش آن‌ها در کیفیت‌بخشی به برنامه‌های جامع دانشگاه عنوان داشت: با تمام کمبودها، کاستی‌ها و مشکلات موجود در منابع مالی و انسانی، شاهد عملکرد قابل‌ستایشی از مجموعه مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات دانشگاه هستیم.
نشست تجلیل از رابطین آماری دانشگاه هم‌زمان با روز ملی آمار و برنامه‌ریزی با حضور رییس دانشگاه، معاون درمان و قائم‌مقام رییس دانشگاه در برنامه‌ریزی در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر برگزار شد.


کلمات کلیدی:
اول     آبان     روز     ملی     آمار     برنامه‌ریزی    

تاریخ بروز رسانی:   22 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >