برگزاری جلسه هماهنگی تبادل الکترونیکی اسناد بیمه سلامت در 17 شهریورماه 1398

17 شهريور 1398

جلسه هماهنگی تبادل الکترونیکی اسناد بیمه سلامت با حضور نمایندگان بیمه سلامت و همکاران معاونت درمان و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه مورخ 17 شهریورماه 1398 در معاونت درمان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر زارعی زاده در خصوص اهمیت رسیدگی به اسناد بیمه و اجرای آن در سطح بیمارستان ها نکاتی را بیان داشتند.

جهت انتقال اطلاعات به سامانه بیمه (رز) نیاز است اطلاعات پرونده بیماران پس از ترخیص ظرف 48 ساعت به سپاس ارسال شده تا در سامانه رز قابل مشاهده باشد. لذا ارسال به موقع پرونده بیماران به سامانه سپاس وزارت بهداشت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در سامانه رز اطلاعات ثبت شده توسط اعتبارسنجی های خودکار مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس توسط کارشناسان درآمد بیمارستان مورد بررسی قرار می گیرند. در صورت نیاز به اصلاح و رفع مجددا پرونده به سیتسم اطلاعات بیمارستانی برگشت خورده تا پس از اصلاح مجددا پرونده به سپاس ارسال شده و در سامانه مجددا مورد ارزیابی قرار گیرد. پس از تائید کارشناس درآمد بیمارستان کارشناس مقیم بیمه در بیمارستان می بایست پرونده را بررسی و در نهایت تائید نماید.

بیمارستان زینبیه به عنوان بیمارستان پایلوت از اول شهریورماه، انتخاب شده است. که در حال حاضر حدود 100 درصد پرونده های این بیمارستان به سپاس ارسال می گردد.

با توجه به اهمیت موضوع نیاز است آموزش های لازم در این زمینه از طرف سازمان بیمه به همکاران مربوطه ارائه گردد. که طبق اعلام سازمان بیمه سلامت 30 و 31 شهریورماه جلسه آموزشی با حضور کارشناسان سامانه رز اعزامی از تهران برای کلیه کارشناسان درآمد و فناوری اطلاعات و مسئولین سپاس بیمارستان ها برگزار خواهد شد. در ادامه این طرح در سایر بیمارستان ها از مهرماه آغاز خواهد شد.

همچنین مقرر گردید جهت ارائه بهتر طرح در بیمارستان ها کمیته تبادل الکترونیکی اسناد در بیمارستان ها تشکیل و تیم کاری به دانشگاه معرفی گردد.
همچنین جهت ارسال صحیح اطلاعات کدینگ های ابلاغی وزارت ار جمله کدینگ دارویی در بیمارستان ها تعریف گردد.


  


کلمات کلیدی:
جلسه     تبادل     الکترونیکی     اسناد     بیمه     سلامت    
   

تاریخ بروز رسانی:   20 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >