ره‌آورد سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر نشست جمع بندی سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر

1 آذر 1395
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان سفر دو روزه خود به استان بوشهر در نشست جمع بندی سفر گفت: هرچند تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل در بخش بهداشت و درمان هنوز کاستی‌هایی وجود دارد ولی در استان بوشهر با تمام سختی‌هایی که وجود داشته کارستان شده است

دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی گفت: خیلی کارها شده و خیلی کارهای دیگر هم باید انجام شود ولی باید در کنار بیان کاستی‌ها و مشکلات قدردان خدمات و زحمت‌هایی که کشیده شده نیز بود.

وی با بیان اینکه نقطه شروع تحول‌های بهداشتی و درمانی در استان بوشهر بد بوده است افزود: در استان بوشهر قبل از دولت یازدهم تنها 800 تخت بیمارستانی وجود داشت که با همت استاندار و دانشگاه علوم پزشکی این استان در شرایط سختی که همه کشور با آن روبه رو بود 600 تخت بیمارستانی به ظرفیت موجود اضافه شد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: تعهد احداث 460 تخت بیمارستانی به صورت مشترک با سازمان انرژی اتمی در استان بوشهر از مهمترین دستاوردهای این سفر دو روزه به این استان است.

وی یادآورشد: هرچند بیشترین تجهیزات در کلان شهرهای کشور وجود دارند ولی هنوز هم 40 شهر حاشیه شهر تهران بیمارستان ندارند و همین محرومیت‌ها را دارند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به تصمیم‌هایی که طی دو روز گذشته برای استان بوشهر گرفته شد گفت: بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه و نفت باید گام‌های بلندی بردارند و وزارت بهداشت و درمان نیز کمک‌هایی به آنها می‌کند.

وی با بیان اینکه مقرر شد بیمارستان توحید جم زیرپوشش طرح تحول نظام سلامت قرار گیرد، گفت: در بیمارستان کنگان، توسعه بیمارستان، تامین آمبولانس هوایی را با مذاکره با وزارت نفت دنبال می‌کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بیمارستان شهر دیر بعد از 28  سال تا پایان امسال به بهره برداری می رسد گفت:  توسعه بیمارستان خورموج، اورژانس با 40 تخت بیمارستانی در این شهر تا دو ماه آینده عملیاتی می‌شود و اولویت مهم در اهرم هم توسعه بیمارستان است.
وی اظهار کرد: در شهر بوشهر با تامین کمک‌هایی که مقرر شده است از سوی سازمان انرژی اتمی صورت گیرد و حرکت جهادی استاندار بوشهر که توانست زمین مورد نظر را رفع معارض کند، شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی یادآور شد: بیمارستان دهان و دندان برای نخستین بار در ایران به جای ساختمان بیمارستان مخروبه فاطمه زهرا(س) بوشهر ساخته خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در شهرستان دیلم، توسعه اورژانس و دیالیز در دستور کار قرار دارد، گفت: برای شهر گناوه یک دستگاه ام آر ای خریداری و نصب می‌شود و انتظار داریم یک قطعه زمین در اختیار حوزه سلامت قرار گیرد تا مرکز جامع بهداشتی گناوه در مرکز شهر اجرا شود.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه یک بیمارستان جدید به جای بیمارستان سوخته شده برازجان احداث خواهد شد، افزود: همچنین سه مرکز جامع خدمات سلامت برای شهرهای شبانکاره، ارم و بوشکان احداث می‌شود.

وی در ارتباط با مشکل ورود فاضلاب به دریا در بوشهر گفت: اگر چنین اتفاقی می‌افتد باید آن را با صدای بلند بگوییم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از خدمات و تلاش‌های استاندار بوشهر در حوزه سلامت، افزود: استاندار بوشهر در عرصه سلامت استاندار بی‌نظیری است و تاکنون همیاری و تعامل خوبی با بخش سلامت داشته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد متخصصان در شهرستانهای استان بوشهر اظهار کرد:  هرچند در این زمینه هنوز مشکلاتی وجود دارد ولی با توجه به فارغ التحصیلی تنها 60 نفر در رشته ارتوپدی و جراحی مغز این تعداد جوابگوی نیاز کشور نیست.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر نزدیک به 100 پزشک بومی در استان مشغول به تحصیل هستند که هریک دارای تعهد 5 ساله در استان هستند

 


کلمات کلیدی:
    سفر     بازدید     وزیر     وزیر.بهداشت     آبان.1395    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >