جلسه نظام ارجاع الکترونیک شهرستان دشتستان

2 امرداد 1398

جلسه هماهنگی نظام ارجاع الکترونیک شهرستان دشتستان در 2 مرداد ماه 1398 در بیمارستان شهید گنجی برازجان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای باقری دبیر پروژه نظام ارجاع الکترونیک دانشگاه در مورد اهداف و اهمیت اجرای برنامه نظام ارجاع الکترونیک و تشریح برنامه در استان مواردی را بیان نمودند. برنامه نظام ارجاع الکترونیک از سال 1396 در دستور کار دانشگاه قرار گرفته و پس از طی مراحل آمادگی و تایید وزارت بهداشت در حال حاضر در مرحله استقرار برنامه در استان هستیم. و از 15 تیرماه سالجاری در شهرستان بوشهر اجرایی شده است.

سپس جناب آقای مهندس دانایی نماینده معاونت بهداشتی در خصوص روال کار در مراکز جامع خدمات سلامت به عنوان مراکز سطح یک و تجربیات مربوط به راه‌اندازی طرح در شهرستان بوشهر و نحوه نوبت‌گیری مواردی را اعلام کردند و تاکید داشتند که مراکز کلینیک‌ها نیز می‌بایست آمادگی لازم جهت تکمیل چرخه ارجاع را کسب نمایند.

سپس خانم مهندس حمادی، مسئول سپاس دانشگاه، در مورد پرونده الکترونیک سلامت که نظام ارجاع الکترونیک یکی از سرویس‌های زیر مجموعه آن می‌باشد مواردی را بیان داشتند.

پرونده الکترونیک سلامت شهروندان شامل کلیه اطلاعات مرتبط با سلامتی افراد از زمان تولد تا مرگ قابل ثبت و نگهداری می‌باشد و این اطلاعات با حفظ محرمانگی قابل دسترسی به افراد مشخص در زمان و مکان مشخص می‌باشد.

سپس جناب آقای مهندس طاهرزاده، دبیر اجرایی پرونده الکترونیک سلامت دانشگاه، در خصوص تکمیل مراحل نظام ارجاع الکترونیک و نحوه نوبت‌گیری که در حال حاضر با در اختیار گذاشتن نام کاربری به نماینده هر مرکز میسر می‌باشد، تا زمانی که با برقراری ارتباط برنامه سیب و سامانه نوبت‌دهی الکترونیکی امکان گرفتن نوبت به صورت مستقیم از برنامه سیب فراهم گردد، نکاتی را بیان داشتند.

در ادامه مراحل اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان دشتستان بررسی و به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

 


کلمات کلیدی:
جلسه     نظام     ارجاع     الکترونیک     شهرستان     دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >