چرا نمي توانم به درايوهاي کامپيوترم با دبل کليک دسترسي داشته باشم و آنها را باز کنم . در واقع بايد حتماً روي آنها رفته و کليک راست کنم و بعد open ، آيا راهي براي حل اين مشکل وجود دارد ؟


اين طور که به نظر مي رسد ، متاسفانه شما به ويروس autorun.inf آلوده شده ايد که يکي از ويروس هاي مختص WindowsXP است . اما نگران نباشيد ، اين مشکل راه حل ساده اي دارد .
بايد توجه داشته باشيد ، هنگامي که اين ويروس سيستم شما را آلوده مي کند ، در ريشه درايوهاي شما ، فايلي به نام AUTORUN.INF ايجاد مي کند که اين فايل سيستمي ، READ-ONLY و مخفي است . ضمناً اين ويروس علاوه بر اينکه اجازه دسترسي به درايوها را نمي دهد ، براي دفاع از خود ، Folder option را هم از کار مي اندازد .
در حقيقت فايل autorun.inf باعث راه اندازي ويروس در هر بار اجراي آن است . پس براي پاک کردن فايل فقط بايد اين فايل را حذف کنيد . براي اين کار Start>>Run را باز کرده و cmd را تايپ کنيد . بعد از اين کار ، پنجره DOS باز مي شود .
سپس در خط فرمان تايپ کنيد : cd/
و اينتر بزنيد .
سپس تايپ کنيد : attrib-r-h-s autorun.inf و اينتر بزنيد .
سپس تايپ کنيد : del autorun.inf و اينتر بزنيد .
اکنون به وسيله ي دستور :D درايو فعالتان را به :D تغيير داده و مراحل بالا را براي آن تکرار کنيد . اين کار را براي تمامي درايوهايتان تکرار کنيد تا از پاک شدن ويروس مطمئن شويد . بعد از انجام اين کار سيستم خود را ري استارت نماييد . اگر با اين کار موفق به پاک کردن ويروس نشديد ، مي توانيد از ابزاري به نام Ravmon Virus Killer را از لينک زير دانلود کرده و از آن براي پاک کردن ويروس استفاده کنيد :
http://www.od3n.net/downloads/Ravmon-Removal-Tool-3.2exe
در عين حال بديهي است که ويروس ياب هاي معروف موجود در بازار ، در صورتي که به آخرين آپديت هاي خود مجهز باشند ، به طور يقين قادر به پيدا کردن و پاک کردن اين ويروس هستند و راه حل فوق صرفاً براي زمان هاي اضطراري و مواقعي است که به ويروس ياب دسترسي نداريد . ضمن اينکه آلوده شدن سيستم شما به اين ويروس ، نشان دهنده اين موضوع است که سيستم شما يا به ويروس ياب مجهز نيست و يا اينکه اين ويروس ياب آپديت نشده است .


تعداد بازدید:   ۱

برگشت

< >