ويندوز سيستم من قادر به تشخيص درايو USB نمي باشد ، در صورتي که تا چند روز پيش هيچ مشکلي نبود ؛ چه بايد کرد ؟


عدم تشخيص درايو USB توسط ويندوز ممکن است دلايل بسياري داشته باشد . ابتدا بايد اطمينان حاصل کنيد که آيا اين مشکل مربوط به آن درايو يا پورت خاص است يا خير . بدين منظور درايو خود را به يک پورت USB در کامپيوتر ديگر متصل کنيد . برخي از پورت ها ( به ويژه پورت هاي موجود در جلوي کامپيوتر ) نسبت به بقيه بد قلق تر هستند . سپس آن درايو را در يک کامپيوتر ديگر امتحان کنيد . اين آزمايش ها به شما نشان مي دهند که آيا درايو شما دچار مشکل است يا پورت کامپيوترتان دچار اشکال شده است و يا مشکل ديگري وجود دارد .
همچنين به عنوان يک راه حل ، مي توانيد درايور مربوط به درايو USB خود را از حالت نصب خارج ساخته و مجدداً نصب کنيد . نصب درايورهاي USB بسيار آسان است ، زيرا آنها در خود درايوها وجود دارند ؛ بدين منظور مراحل زيرا را انجام دهيد : درايو USB را به سيستم متصل سازيد ـ اگر از ويندوز XP استفاده مي کنيد ، روي Start و Programs کليک کرده و سپس روي my computer کليک راست کنيد . حال گزينه ي properties را انتخاب کنيد . سپس روي زبانه ي hardware کليک کرده و دکمه ي Device Manager را انتخاب کنيد . سپس در ويندوز ويستا ، بر روي Start کليک کرده و عبارت Device Manager را تايپ کنيد . سپس کليد Enter را فشار دهيد ـ اکنون نام درايو خود را از فهرست Disk drives بيابيد ـ حال روي نام درايو خود کليک راست کرده ، و گزينه ي Uninstall را انتخاب کنيد . اکنون با کليک بر روي ok درايو خود کليک راست کرده ، و گزينه ي Uninstall را انتخاب کنيد . اکنون با کليک بر روي ok ، عمل خود را تاييد کنيد ـ حال درايو USB را از سيستم خود جدا ساخته و سپس مجدداً آن را به سيستم متصل کنيد .
در اين حالت درايورها به صورت خودکار مجدداً نصب خواهند شد .
ضمناً توجه داشته باشيد ، اگر از ويندوز ويستا استفاده مي کنيد ، ويستا در رابطه با درايوهاي USB ، مشکلاتي مخصوص به خود دارد که مانع از شناسايي درايوها در برخي شرايط خاص مي شود . به عنوان مثال ، اگر کامپيوتر به حالت خواب يا Hibernate باشد و پس از بيداري ، احتمال اينکه درايو USB را نشناسد وجود دارد و در اين وضعيت مي بايست سيستم را از نو راه اندازي کنيد . در همين رابطه مايکروسافت به تازگي يک برنامه ترميمي با نام KB941600 عرضه کرده است که اين مشکل را بر طرف مي سازد . شما مي توانيد اطلاعات بيشتري را در خصوص اين برنامه ترميمي ، در سايت مايکروسافت مطالعه کنيد . همچنين مي توانيد نسخه 32 بيتي آن را از سايت Download شرکت مايکروسافت ، واقع در آدرس زير دريافت کنيد :
www.microsoft.com/downloads
اگر زماني که قصد نصب اين فايل را داشتيد ، باپيغام does not apply to your system رو به رو شديد ، بدين معناست که قبلاً آن فايل را روي سيستم شما نصب شده است .


تعداد بازدید:   ۱

برگشت

< >