آموزش نصب ویندوز 8


1392/2/24 0:0
چنانچه در پی نصب ویندوز ۸ هستید و رایانه شما از DVD خوان برخوردار نیست، شما تنها نیستید. اینکه دارای یک DVD ویندوز ۸ یا یک فایل ISO ویندوز ۸ که از مایکروسافت دانلود کرده اید، باشید، می توانید از ابزار رایگان مایکروسافت برای رونوشت (کپی) فایل های نصب ویندوز ۸ به یک USB درایو یا حافظه فلش و نصب ویندوز ۸ از USB درایو استفاده نمایید.

ما از “ابزار دانلود USB/DVD ویندوز ۷″ رسمی مایکروسافت برای این منظور استفاده خواهیم کرد. نگذارید که نام شما را بفریبد – این تنها برای ویندوز ۷ نیست، این ابزار با ویندوز ۸ نیز کار می کند. شما به USB درایوی با ظرفیت حداقل ۴GB نیاز خواهید داشت که متناسب با فایل نصب ویندوز ۸ باشد. محتویات USB درایو با این روند پاک خواهند شد، پس نخست از فایل های مهم پشتیبان تهیه نمایید.

ایجاد یک فایل ISO ویندوز ۸

برای رونوشت (کپی) ویندوز ۸ به یک USB درایو یا حافظه فلش، شما نخست نیاز به ایجاد یک فایل ISO از دیسک ویندوز ۸ خواهید داشت. چنانچه پیش از این یک فایل ISO ویندوز ۸ که از مایکروسافت دانلود کرده اید، در اختیار دارید، بهتر است ادامه دهید. اگر نه، می توانید از یکی از این برنامه های کاربردی رایگان برای ایجاد یک فایل ISO  استفاده نمایید. برنامه را نصب کنید، دیسک ویندوز ۸ را درون درایو نوری یک رایانه قرار دهید، و از برنامه برای ایجاد یک فایل ISO از آن استفاده کنید.

دانلود و اجرای ابزار دانلود USB/DVD ویندوز ۷ مایکروسافت

هم اکنون نیاز به دانلود ابزار دانلود USB/DVD رایگان ویندوز 7 مایکروسافت خواهید داشت. در مورد نام آن نگران نباشید؛ با ویندوز ۸ کار خواهد کرد.

پس از نصب، ابزار را راه اندازی کنید و تصویر image) ISO) ویندوز ۸ که ایجاد کرده یا از مایکروسافت دانلود کرده اید را در مرورگر آن بیابید.

 

برای ادامه، نوع رسانه دستگاه USB را انتخاب کنید.

 

 

مطمئن شوید که USB درایو به رایانه تان وصل شده است و آن را از فهرست انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، USB درایو می بایست حداقل ۴GB فضای آزاد داشته و محتویات آن پاک خواهند شد.

 

 

این ابزار اکنون USB درایو تان را فرمت کرده، آن را به صورت راه انداز (bootable) درآورده، و فایل های نصب ویندوز ۸ را در آن رونوشت (کپی) خواهد کرد. این کار چند دقیقه ای طول خواهد کشید. هنگامی که کار ابزار به پایان رسید، شما پیام “پشتیبان گیری به اتمام رسید” را مشاهده خواهید کرد.

 

نصب ویندوز ۸

اکنون شما می توانید ویندوز ۸ را از طریق USB درایو نصب کنید. چنانچه بخواهید ویندوز ۸ را بر روی رایانه ای که در حال حاضر دارای ویندوز است نصب کنید، می توانید USB درایو را وارد رایانه نموده و در مرورگر ویندوز، USB درایو را بیابید و برنامه setup.exe را در آن راه اندازی کنید. با این کار فرایند نصب آغاز خواهد شد. چنانجه ویندوز ۷ را نصب کرده باشید، می توانید اجرای ارتقاء (upgrade) را بجای نصب دوباره کامل و بی نقص که تمامی فایل هایتان را حذف می کند، انتخاب نمایید.

 

چنانچه از رایانه ای بدون ویندوز نصب شده روی آن برخوردارید، نیاز به خودراه اندازی (boot) رایانه از طریق USB درایو خواهید داشت. USB درایو را وارد رایانه نموده، سپس آن را دوباره راه اندازی (restart) کنید. این می بایست به طور خودکار از طریق USB درایو خودراه اندازی شده، که فرایند نصب ویندوز ۸ شروع می شود.

چنانچه این کار به طور خودکار اتفاق نیفتاد، نیاز خواهید داشت تا فرمان خودراه اندازی (boot) در بایوس (BIOS) تان را تغییر دهید. کلیدی که هنگام روشن کردن رایانه تان نمایان می شود را بفشارید (اغلب Delete یا F2)، بخش فرمان خودراه اندازی را در بایوس تان مشخص کنید، و اولویت USB درایو تان را افزایش دهید به طوری که رایانه تلاش خواهد کرد تا از USB درایو خود راه اندازی شود. تنظیمات را ذخیره کنید و پس از تغییر این گزینه، از بایوس خارج شوید. برای راهنمایی های دقیق تر در مورد دسترسی به بایوس و تغییر فرمان خودراه اندازی (boot) تان، به کتابچه راهنمای رایانه تان مراجعه کنید. رایانه های گوناگون از بایوس های مختلف که دارای رابط کاربری متفاوت هستند استفاده می کنند و نیاز به فشردن کلید های مختلف برای باز شدن می باشد.

پس از انجام این فرایند، قادر خواهید بود تا ویندوز ۸ را از طریق USB درایو نصب کنید، همان گونه که می توانستید از طریق یک DVD این کار را انجام دهید – USB درایو دقیقا همانند یک DVD نصب، رفتار کرده و گزینه های اجرای ارتقاء و نصب تمیز و کامل را ارائه می کند. شما می توانید USB درایو را درون هر رایانه ای قرار داده و از آن برای نصب ویندوز ۸ استفاده کنید.

   
تعداد بازدید:   ۶


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

< >