راهنمای خرید حافظه فلش flash


1391/8/14 0:0
حافظه های الکترونیکی در انواع گوناگون و برای مصارف مختلف ساخته شده اند. حافظه های فلش (flash) به دلیل سرعت بالای آنها در ثبت اطلاعات و همچنین استفاده فوق العاده آسان بسیار پرطرفدار هستند. از این رو در دوربین های دیجیتالی ، تلفن همراه و سایر دستگاهها شاهد استفاده روز افزون از آنها هستیم و شیوه ذخیره اطلاعات در این نوع از حافظه بسیار شبیه به ذخیره اطلاعات در RAM است.

حافظه های الکترونیکی در انواع گوناگون و برای مصارف مختلف ساخته شده اند. حافظه های فلش (flash) به دلیل سرعت بالای آنها در ثبت اطلاعات و همچنین استفاده فوق العاده آسان بسیار پرطرفدار هستند. از این رو در دوربین های دیجیتالی ، تلفن همراه و سایر دستگاهها شاهد استفاده روز افزون از آنها هستیم و شیوه ذخیره اطلاعات در این نوع از حافظه بسیار شبیه به ذخیره اطلاعات در RAM است. در حقیقت حافظه های فلش flash در نحوه فعالیت مشابه یک منبع ذخیره اطلاعات ثابت عمل می کنند.
برای خرید حافظه فلش flash مناسب نکات زیر دارای اهمیت بسیار است:

1. ظرفیت : مقدار حافظه داخلی به کار برده شده در حافظه فلش flash مطمئنا یکی از ملاک های اصلی برای انتخاب است. در حقیقت حافظه فلش flash که از ظرفیت بالایی برخوردار است، این امکان را به کاربر می دهد که هر تعداد فایل دلخواه خود را حمل کند. حافظه های فلش flash دارای ظرفیت های متفاوتی بوده و می توانند تا چندین گیگابایت را شامل شوند.
2. وزن : از دیگر نکاتی که در هنگام خرید حافظه فلش flash باید به آن دقت کرد مقدار وزن آن است. کاربران ترجیح می دهند که حافظه ای با وزن کمتر انتخاب کنند.

3. سیستم عامل : مهمترین هدف خرید حافظه فلش flash در اختیار داشتن فایل های ضروری است. لذا پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها برای کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تجارت حافظه های فلش flash در دو جهت صورت می پذیرد. حافظه های فلش flash ، NAND و NOR .
NOR اولین نوع حافظه های فلش flash بوده و از فناوری ساخت تراشه های EP ROM و EEP ROM پیروی می کند.
سیستم عامل های تلفن همراه و دوربین های دیجیتال روی حافظه های NOR ذخیره شده اند.
حافظه های NAND در اوایل کار موفق نبودند، اما پس از مدتی رشد خوبی داشتند. این نوع حافظه نسبت به حافظه های NOR از سرعت ذخیره سازی و پاک کردن بالاتری بهره می برند. به همین جهت برای تغییرات عمده، نوشتن و پاک کردن حجم بیشتر اطلاعات مناسب ترند.

   
تعداد بازدید:   ۱


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

< >